Rubriky
Santa Maria

Jak vybrat správnou baterii do koupelny?


Úvod

Pravděpodobně každý z nás si při návštěvě koupelny všimne baterie. Ať už se jedná o umyvadlovou, vanovou nebo sprchovou baterii, je důležité vybrat tu správnou. V tomto článku se podíváme na to, jak vybrat baterii do koupelny, která bude nejen funkční, ale také esteticky pěkná a bude vyhovovat vašim potřebám.

1. Typ baterie

Umyvadlová baterie

Umyvadlové baterie jsou nejčastějšími bateriemi v koupelně. Pokud máte klasické umyvadlo, můžete si vybrat mezi jednootvorovou a dvouotvorovou baterií. Jednootvorová baterie je vhodná pro menší umyvadla, zatímco dvouotvorová baterie se hodí pro větší umyvadla s dvěma otvory.

Pokud máte radiátor pod umyvadlem, vybírejte baterii s vyšším výtokem, aby se vám lépe umývaly ruce.

Vanová baterie

Vanové baterie jsou vhodné pro vany. Zde si můžete vybrat mezi stojatou a vestavnou baterií. Stojatá baterie je jednodušší na instalaci, zatímco vestavná baterie je více estetická a nezabírá tolik místa.

Pokud máte vanu s nízkým okrajem, vybírejte baterii s delším výtokem, aby vám voda nekape na podlahu.

Sprchová baterie

Sprchové baterie jsou vhodné pro sprchové kouty. Zde si můžete vybrat mezi jednootvorovou a dvouotvorovou baterií. Jednootvorová baterie je jednodušší na ovládání, zatímco dvouotvorová baterie vám umožní regulovat teplotu a tlak vody nezávisle na sobě.

Pokud máte sprchový kout s nízkým stropem, vybírejte sprchovou baterii s nízkým výtokem, aby se vám nekazila strop.

2. Materiál

Materiál baterie

Materiál baterie je důležitý nejen z estetického hlediska, ale také z hlediska kvality. Nejčastěji se používají baterie z nerezové oceli, mosazi, chromu nebo mědi. Každý materiál má své výhody a nevýhody. Například baterie z nerezové oceli jsou velmi odolné a snadno se čistí, zatímco baterie z mědi jsou velmi estetické, ale vyžadují pravidelnou údržbu.

Při výběru materiálu baterie myslete také na to, jak se bude hodit k ostatním doplňkům v koupelně.

3. Cena

Cena baterie

Cena baterie je samozřejmě důležitá. Většinou platí, že čím vyšší cena, tím vyšší kvalita. Nicméně, ne vždy je to pravda. Je důležité vybírat baterie od renomovaných výrobců, kteří nabízejí kvalitní produkty za rozumnou cenu.

Při výběru baterie myslete také na to, že nejdražší baterie nemusí být vždy tou nejlepší volbou pro vás.

Závěr

Výběr správné baterie do koupelny není snadný. Je důležité zvážit typ baterie, materiál a cenu. Pokud si nejste jisti, jakou baterii zvolit, poraďte se s odborníkem. V každém případě je důležité vybírat baterie od renomovaných výrobců, kteří nabízejí kvalitní produkty za rozumnou cenu.

Nábyteklevněji.cz